Mydło antybakteryjne – higiena w domu i pracy na co dzień

Chcesz kupić mydło antybakteryjne? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Na jednym cm2 powierzchni dłoni może znajdować się aż 5 milionów komórek drobnoustrojów. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach przenoszą się pasożyty, wirusy i bakterie wywołujące groźne schorzenia. Dlatego mycie rąk jest absolutnie nieodzowne. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90 procent drobnoustrojów. Na co dzień to satysfakcjonujący rezultat, jakkolwiek w licznych sytuacjach niezbędne będzie skorzystanie z o wiele efektywniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest używane

Mydło antybakteryjne znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach medycznych – gabinetach dentystycznych, przychodniach czy szpitalach. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i żyjącymi na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać też zatrudnieni w przemyśle gastronomicznym – zwłaszcza po przyrządzaniu posiłków z mięsa (przede wszystkim drobiowego), mleka czy jajek, bo te produkty spożywcze w stanie surowym nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Typy płynów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie wzbogacone o substancje niszczące drobnoustroje – zazwyczaj jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują też pod postacią żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, które mieszczą się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, przeznaczonych do stosowania w dozownikach ściennych, często przystosowanych do uruchamiania łokciem bądź wyposażonych w fotokomórkę.

Dane firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy