Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Kup lampy solne.

Drobne dekoracje z kamienia i innych minerałów od dziesięcioleci zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z rozlicznych wypraw po Europie, a czasem kupujemy tak po prostu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Rzadko jednak są to przedmioty funkcjonalne – najczęściej to po prostu ozdoby. Minerałem, z którego można jednakże wyprodukować obiekty stosowane każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są jedyne w swoim rodzaju

Lampy solne ładnie się prezentują i bez problemu można je dopasować do aranżacji mieszkania, bo są sprzedawane w 3 kolorach (białym, szarym, różowym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest niepowtarzalna, dlatego że nie ma brył soli o identycznych kształtach i siatce krystalizacji. Ogromnie modne są lampy solne, których klosze cechują się nieregularną, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem owych lamp, nadają im regularne formy, m.in. piramidy lub kuli.

Co jest źródłem powodzenia lamp solnych?

Dużo ludzi wierzy, iż lampy solne wywierają korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, czyli wyzwalania anionów, które równoważą te wytwarzane przez otaczająca nas elektronika. Aniony poprawiają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu m.in. ludziom cierpiącym na na astmę czy alergię. Światło, jakie emitują te lampy, jest uspokajające i przyjemne, więc poleca się nabycie ich ludziom cierpiącym na stres lub bezsenność, gdyż z ich pomocą można skuteczniej się wyciszyć. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich też przepiękne świeczniki i pojemniczki na biżuterię, a większe bloki z soli himalajskiej używa się w gastronomii, jak również aranżacji wnętrz.

Dane firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy