Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

wewnętrzne okiennice, shutters, szatersy

Urządzając pokój, rzadko przeznacza się dużo uwagi na okna. W większości wypadków wybiera się tradycyjne rozwiązanie, to znaczy firanki i zasłony, które niekiedy zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Jednak jest jeszcze inne budujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice dekoracyjne typu shutters.

Z czego produkowane są okiennice dekoracyjne shutters

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (bądź też po polsku – szatersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach dekoracyjnych poruszają się, wobec tego można ustawiać je pod rozmaitymi kątami, zależnie od fantazji domowników. Wykonuje się je z polichlorku winylu (PCV), listw drewnianych, a także z płyt MDF. Shuttersy zakłada się z reguły na oknach, jednakże tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice ozdobne shutters to wprawdzie element okna, który w w Europie domach widuje się nadal sporadycznie, ale gros osób na pewno rozpoznaje je z telewizji czy kina, ponieważ tego typu okiennice są często stosowane na terenach z gorącym klimatem, czyli w RPA i w krajach śródziemnomorskich.

Shuttersy nadają pomieszczeniom nadzwyczaj ciekawy wygląd

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko rewelacyjnie wyglądają, ale mają również praktyczne zastosowanie. Dzięki nim można w pasywny sposób regulować wykorzystanie promieni słonecznych: w upalne dni powstrzymywać gromadzenie się ciepła w domu, a zimą – zatrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów wnętrz i da się je umieścić je na przeważającej większości ram okiennych. Wytwarza i instaluje się je na zamówienie, co sprawia, że są zdecydowanie droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom bardzo gustowny wygląd, przez co wpływają na podniesienie wartości domu. Należy dodatkowo podkreślić, iż okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez wykorzystania linek, co rodzice ciekawskich dzieci oraz posiadacze psotliwych zwierząt, które mogłyby wplątać się dyndające żyłki, uznają z pewnością za kolejną zaletę.

Dane firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy