Pudełka i kapsle na monety – ochrona twojej cennej kolekcji

Tu kupisz kapsle do monet.

Wartość kolekcjonowanych przez numizmatyków monet może wzrosnąć wyłącznie wtedy, jeśli uda się zachować je w dobrym stanie. Jak zatem przechowywać zarówno niesłychanie cenne, ale również mniej wartościowe numizmaty? Rekomendujemy specjalne kapsle i pudełka.

Kapsle na monety – ochraniają numizmaty przed oddziaływaniem wody i powietrza

Kolekcjonerzy odczuwają przyjemność nie tylko z samego zbierania numizmatów, ale także z ich układania, przeglądania bądź okazywania innym miłośnikom monet. Niestety, każde wzięcie do ręki numizmatu, zwłaszcza okazu w stanie „mint” wybitego z miękkiego metalu (m.in. ze srebra), może spowodować jej uszkodzenie. Dlatego też zaleca się zamykać bardziej wartościowe monety w plastikowych kapslach na monety, które dostępne są w kilkunastu wielkościach odpowiadającym wymiarom najczęściej spotykanych monet kolekcjonerskich. Kapsle wykonane są z tworzywa sztucznego o wysokiej przezroczystości, i choć nie trzeba się z nimi męczyć przy zamykaniu i otwieraniu, są one szczelne i starannie ochraniają monetę przed szkodliwym oddziaływaniem powietrza czy wody. W sklepach numizmatycznych sprzedawane są dwa warianty kapsli na monety – okrągłe i kwadratowe, z piankowym wkładem dostosowanym do ułożenia na nim numizmatu o określonej średnicy. Niesłychanie ważny jest staranny dobór rozmiaru kapsla do szerokości monety, ponieważ to unieruchomi ją w środku kapsla i zredukuje niebezpieczeństwo zadrapania jej rewersu, awersu, ale także rantów.

Pudełka na monety – ułożysz w nich także numizmaty w holderach

Kapsle są świetnym sposobem zabezpieczenia numizmatów, ale jak łatwo oglądać eksponaty, kiedy są w nich schowane? Polecanym wyjściem jest zakup pudełka na monety od tego samego producenta, którego kapsli już używamy. W pudełku ustawiamy kapsle w rządku w wydzielonych przegródkach. Da się w nich również gromadzić monety w tekturowych holderach – tych zmieści się tu dwa razy więcej aniżeli plastikowych kapsli. Pudełka i kapsle na monety od uznanych producentów są w stanie efektywnie ochraniać eksponaty nawet przez 15 lat!

Dane firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy