Shuttersy w sypialni i w salonie – kontroluj światło i temperaturę

Zajrzyj tutaj jeśli szukasz przykładów odnośnie shuttersów w sypialni.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy szatersy (shutters), kojarzą się najczęściej z domami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Tymczasem ten element zabezpieczenia okiennic można zastosować także w polskich domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a przy tym rewelacyjnie wyglądające rozwiązanie, które w licznych aranżacjach sprawdzi się lepiej niż popularniejsze obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – zauważalnie zwiększają estetykę pokoju

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, pełnią dwie funkcje – ozdobną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są masywniejsze, co sprawia, że wspaniale poprawiają wygląd większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, bowiem to w salonie podejmuje się gości oraz przesiaduje się w nim po kilkanaście godzin w trakcie dnia. Z tej przyczyny powinno się zatroszczyć się, żeby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale także komfortowe. Opcja zmiany stopnia ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza, co pozwala np. na delikatne jego ściemnienie, kiedy pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub całkowite jego zaciemnienie, kiedy mamy ochotę zobaczyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Swoboda kontroli wnikania promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże również z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem można efektywnie korygować temperaturę wnętrza, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym zimą przez dłuższy czas utrzymamy w sypialni ciepło, natomiast latem łatwiej jest zachować w niej chłód. Prócz tego okiennice typu shutters skuteczniej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to także wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach gromadzi się mniej kurzu aniżeli w fałdach firanek, a ich konserwacja jest wyjątkowo łatwa i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się także w pokoju dziecięcym, w kuchni czy w łazience.

Dane firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy