Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Kup okiennicę wewnętrzną.

Urządzając wnętrza, z reguły nie przeznacza się dużo uwagi na okna. Najczęściej wybiera się klasyczne aranżacje, to znaczy zasłony i firanki, które nieraz zestawiane są dodatkowo z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze inne mało znane w Polsce rozwiązanie – okiennice dekoracyjne typu shutters.

Charakterystyka okiennic dekoracyjnych typu shutters

Najważniejszą właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych ruszają się, tym samym można ustawiać je pod rozmaitymi kątami, w zależności od potrzeb mieszkańców. Wykonuje się je z płyt MDF, z listw drewnianych, jak również polichlorku winylu (PCV). Okiennice wewnętrzne shutters instaluje się najczęściej na oknach, jednakże tak samo dobrze będą się prezentować na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w polskich domach spotyka się jeszcze okazjonalnie, ale większość zapewne przyjrzała się im na ekranie telewizora lub w kinie, gdyż tego rodzaju okiennice są niesłychanie popularne na terenach z ciepłym klimatem, a więc w Afryce Południowej czy w krajach śródziemnomorskich.

Dekoracyjne okiennice shutters – sterowanie kątem lameli bez pomocy linek

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko rewelacyjnie się prezentują, ale mają również praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie padającego światła: w upalne miesiące hamować kumulowanie się ciepła w domu, a zimą – zapobiegać jego stracie. Okiennice wewnętrzne dobrze komponują się z rozmaitymi stylami aranżacyjnymi i można założyć je na większości ram okiennych. Wytwarza oraz instaluje się je na zamówienie, co skutkuje tym, iż są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednak nadają wnętrzom nadzwyczaj atrakcyjny wygląd, dzięki czemu wpływają na podwyższenie wartości posesji. Trzeba również podkreślić, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawia się bez użycia żyłek, co właściciele psotnych psów i kotów lub rodzice małych dzieci, które zerwać dyndające żyłki, uznają zapewne za kolejny plus.

Dane firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy