Wybieramy buty motocyklowe

buty motocyklowe

Buty na motor, tak jak i inne elementy odzieży dla motocyklistów, doskonale się prezentują i zapewne niejedna osoba chce je mieć z uwagi na sam ich wygląd. Jednak ich głównymi zadaniami są zwiększenie komfortu jazdy, ułatwienie panowania nad motorem i zapewnienie ochrony goleni i stopy w razie potencjalnego wypadku.

Typy butów motocyklowych

Nie tylko początkujący kierowcy, ale też osoby od wielu lat zainteresowane jazdą na motocyklu, mają trudność z tym, jakie buty na motocykl będą dla nich najodpowiedniejsze. W sklepach z odzieżą i dodatkami motocyklowymi znajdziemy kilka typów butów. To głównie:
1. Buty enduro czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy na drogach ekspresowych, torach wyścigowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie ryzyko urazów i wypadków jest wyraźnie większe. Buty na motor sportowy wyposażone są w liczne rozwiązania zmniejszające ryzyko zadarcia skóry i złamania kości goleni lub stopy. To obuwie jest wysokie, sztywne i niełatwo się w nich poruszać bez motocykla.
2. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające tylko do kostki, które są doskonałe na stosunkowo wolną, spokojną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie ryzyko wypadku jest znacznie mniejsze, stąd też zapewnienie osłony stopie nie jest tu priorytetem. Ich walorem jest z kolei wyjątkowa wygoda, dzięki czemu równie dobrze sprawdzą się również wtedy, gdy poruszamy się piechotą.
3. Buty szosowo-turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, a więc na dłuższych dystansach. Sięgają ponad kostkę, czasem do połowy łydki i wyprodukowane są z surowców ochraniających stopę przed wilgotnością.

Co mieć na uwadze kupując obuwie motocyklowe?

Wybierając buty na motocykl trzeba w pierwszej kolejności ustalić, jakie mają mieć główne przeznaczenie – wykorzystanie butów miejskich do ekstremalnej jazdy może skończyć się poważnymi obrażeniami w razie upadku motocykla, z kolei buty crossowe zakładane jedynie do przemieszczania się po ulicach miast, będą może wyglądały przebojowo, ale miłośnik jednośladów nie będzie miał w nich poczucia wygody. Zadaniem obuwia na motor, swoją drogą jak każdego elementu odzieży dla motocyklisty, jest asekuracja kierowcy i podwyższenie bezpieczeństwa jazdy, z tej przyczyny jakość wykonania i użytych w nim materiałów jest bardzo istotna. Kupujmy wobec tego buty motocyklowe renomowanych producentów. W razie niepewności trzeba zawsze skorzystać z wskazówki bardziej doświadczonego kierowcy lub zapytać o nią przedstawiciela sklepu, w którym planujemy wykonać zakup butów.

Dane firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy