Z urządzenia do drenażu limfatycznego możesz korzystać w domu

Zamów aparat do drenażu limfatycznego na carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której rolą jest poprawienie obiegu limfy w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta blisko wiek temu – to zestaw najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów obrotowych oraz czerpiących, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do punktu ucisku, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.

Maszyna do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia wykorzystywane są maszyny do drenażu limfatycznego symulujące masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt to specjalne rękawy podzielone na komory, które nakłada się na obrzękłe ramiona albo nogi. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne komory aparat naciska na kończynę, stymulując tym samym krążenie limfy. Istnieje mnóstwo powodów do poddania się zabiegowi presoterapii. To m.in. zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go też w medycynie estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania i jako pomoc w likwidacji cellulitu. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, w głównej mierze jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Domowy sprzęt do masażu limfatycznego

Dużo opcji użycia urządzeń do drenażu limfatycznego przyczyniło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Obecnie osoby często stosujące tę metodę masażu mogą wykonać zabieg w mieszkaniu, dzięki mobilnym urządzeniom Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu limfatycznego tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza ilość komór znajdujących się w mankietach – więcej przegródek to efektywniejszy zabieg masażu. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca i są stosunkowo lekkie, dlatego bez problemu można wziąć je w podróż, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być obowiązkowo skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to np. zakrzepica i choroba nowotworowa, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy