Zdrowie w szklance – sok z kiszonych buraków i kapusty

Chcesz zamówić sok z kapusty kiszonej? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Produkty fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan znów powróciły na nasze stoły. Do kapusty i buraków dołączają także inne, przedtem mniej popularne warzywa oraz owoce. Mówiąc o leczniczych zaletach żywności poddanej fermentacji nie sposób zapomnieć też o napojach takich jak kombucza, kefir czy wszelkiego rodzaju zakwasy i soki z kiszonych jarzyn. Szczególnie te ostatnie zasługują na uwagę – pomagają w nieskomplikowany i szybki sposób dostarczyć naszemu organizmowi substancje niezbędne dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Sok z kiszonej kapusty i buraków – jakie witaminy w nich znajdziemy?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie masę związków wpływających korzystnie na nasze samopoczucie. Najistotniejszym elementem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za fermentację. Sok z kapusty, buraków czy inny kwaszonek to także kopalnia witamin. Godne uwagi jest w szczególności duże stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już 150 ml tych soków zawiera jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się też pić z uwagi na obecność witaminy E i K, witamin z grupy B, a także znaczne stężenie soli mineralnych.

Sok z kiszonej kapusty – dlaczego warto go pić?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z uwagi na obecność bakterii kwasu mlekowego pożytecznie wpływa na pracę jelit oraz naszą odporność. Dodatkowo liczne witaminy polepszają funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą symptomy depresji, szkorbutu i cukrzycy, jak również pomagają walczyć z przemęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki winny ponadto sięgnąć osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, jak np. wrzody żołądka lub niestrawność. Wzmagają one też apetyt i stanowią tarcze ochronną w trakcie terapii antybiotykami i wzmagają apetyt.

Dane firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy