Chcesz wziąć udział w trekkingu? Musisz mieć dobrą kondycję!

Aktualna oferta trekkingów górskich.

Wycieczki w góry mogą mieć rozmaite formy. Od nieśpiesznych spacerów po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Aby podjąć się trekkingach, konieczne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (tak wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również zdolność posługiwania się sprzętem turystycznym i wspinaczkowym. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie gigantyczny nakład pracy dostajemy możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą i podziwiania niesamowitych widoków.

Poziomy trudności trekkingów

Skala trudności technicznej jest uzależniona od obszarów, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści klasyfikują trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga dobrej kondycji i co najmniej elementarnej praktyki w górach – chociażby w Karpatach. Trzeci stopień to wycieczki dla jednostek ze znakomitą sprawnością, znajomością specyfiki wysokich gór i orientujących się w użyciu sprzętu, jak również niebojących się niekomfortowych warunków biwakowania w ciągu kilkudniowej wędrówki.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można prowadzić w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju miłośnicy tego rodzaju aktywności w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś idzie o inne pasma Europy, dużym powodzeniem szczycą się bałkańskie Góry Przeklęte, wschodnia część Karpat, Alpy, a także leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural. Najbardziej zaawansowane w trekkingu jednostki powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Karakorum, Himalajach lub Andach.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy