Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Na tej stronie poznasz pełną ofertę wycieczki na Kilimandżaro.

Sięganie po górskie szczyty to pragnienie dużej części globtroterów, którzy kochają ekstremalne eskapady. Niezapomnianych przeżyć na pewno zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Czy warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Turystów zachęcają przede wszystkim malownicze widoki, sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, jak również kurczące się już lodowce. Masyw tworzą Mawenzi, Shira i Uhuru – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymusza solidną preparację – z uwagi na sporą wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei zmienna pogoda powoduje, że zdobycie masywu jest sporym wyzwaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny charakteryzować się solidną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym należy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą należy również zaopatrzyć się w leki przeciwko malarii. Przed atakiem choroby ochroni także odpowiednia profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających insekty oraz nakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A jak zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy