Tenis dla dzieci

Tenis dla dzieci Kraków - na tej stronie poznasz pełną ofertę.

Uprawianie sportu jest źródłem wielu korzyści dla wszystkich z nas, ale wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Warto pomyśleć nad oryginalnym sposobem na wzbogacenie wolnego czasu i wybrać grę w tenisa dla dziecka. Naukę można zacząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, jest przyczyną rozwoju dobrych cech charakteru, usamodzielnienia, jak również wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – jak rozpocząć?

Kiedy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Musimy dobrze przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to bardzo skomplikowana technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do treningu. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam dobór profesjonalnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to maksymalne wykorzystanie możliwości jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie parametry powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo istotną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Ponadto warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są właściwe dla dziecka można zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który skutecznie doradzi w sprawie doboru sprzętu. Pomocne są też informacje umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Wiek dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, należałoby odpowiednio spożytkować ten czas i zapisać na zajęcia tenisa już małe dziecko. Kwestia, która pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy grupowo.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna okazja do nawiązywania znajomości, poznawania różnych form gry. Co więcej tenis w grupie gwarantuje niezwykłą atmosferę oraz zdrową rywalizację sportową.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnej najlepiej sprawdzą się u uczniów, którzy chcą rozwijać się samodzielnie, biorąc pod uwagę własne umiejętności. Doświadczony nauczyciel rozwinie technikę gry dziecka i zaprezentuje jak wygląda profesjonalny tenis.

Dane firmy:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy