Trekking w Dolomitach – wyprawy w góry dla aktywnych

Więcej na temat Dolomity trekking na www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Entuzjaści czynnego spędzania wolnego czasu z pewnością znają na pamięć niemal wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju, które położone są w Bieszczadach, w Tatrach i w Karkonoszach. Nie ulega wątpliwości, że są one zachwycające, jednakże osoby, które często uprawiają ten typ sportu z czasem chcą doświadczyć powtórnie podekscytowania płynących z wypraw po mało znanym sobie obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do marszrut w polskich górach, jeżeli można zachwycać się wspaniałym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne baszt skalnych, turni oraz ostrych grani

Dolomity, a więc masyw górski położony w całości w Południowych Alpach Wapiennych, cechują się znaczną liczbą poszarpanych grani, baszt skalnych oraz turni, które podczas dnia przez padający na nie blask słońca zmieniają swój kolor. Jest to także jedno z najurokliwszych pasm górskich Europy (jeśli nie świata!), nic więc dziwnego, że ponad dekadę temu trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w górach tych występuje wiele urwisk, dość spadziste stoki i wysokie pionowe skalne ściany, wytyczono w nich także sporo łatwych szlaków, z którymi dadzą sobie radę osoby mające jakieś doświadczenie w trekkingu.

Trekking w Dolomitach dla początkujących oraz zaawansowanych turystów

Początkujących entuzjastów trekkingu z pewnością oczaruje przejście przez ten masyw górski po via ferratach, czyli po trasach zaopatrzonych w liny asekuracyjne. Plan wycieczek tego rodzaju jest tak opracowany, żeby ich uczestnicy przeszli szkolenie z reguł asekuracji oraz procedur przemieszczania się po takiej trasie. Doświadczeni i wyróżniający się wysoką sprawnością fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po szlaku na Brencie, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla wielu osób bardzo wyczerpująca, ale ten, kto będzie w niej uczestniczył z pewnością jej nie zapomni o niej do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić też interesująco zimowe miesiące, poruszając się po mniej stromych terenach na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na Tofany czy grupę Tre Cime.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy