Trekking w Himalajach – wyprawy w te góry należą do trudnych

Szukasz aktualnej oferty trekkingów w Himalajach? Idealnie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl.

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Oddziałuje na to wiele elementów – głównie fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie wspomnieć również o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje stały się polem rywalizacji najlepszych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas zatem popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się także wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go samodzielnie

Na wstępie warto zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Trudności powoduje też samo opracowanie podróży – kupno biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w te góry. Dodatkowym atutem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z ewidentnych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje albo Karakorum prawie nigdy nie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednak, iż te góry staną się ich niespełnionym marzeniem, gdyż nieraz przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Annapurna, Lhotse czy Everest. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków i podziwianie nieprzeciętnych cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy