Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta wypraw górskich, wejdź na www.exploruj.pl.

Szczyty górskie od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, niesamowite widoki, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic zatem dziwnego, iż trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych szlaków sprawia, iż każdy – nawet absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopoty może jednakże sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane komplikacje mogą stać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od Polski. W takich sytuacjach wskazane jest skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te prowadzi je doświadczony przewodnik, nie oznacza jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od poziomu trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze cele podróży

Dużą popularnością wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Himalaje i Karakorum, jakkolwiek ze względu na wysoki poziom trudności i wysokie koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na te rejony. Dużo tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te skupiające się na osiąganiu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Poza tym rodzime firmy organizują też wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy