Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

Nieznane miejsca w Małopolsce. Więcej szczegółów na visitmalopolska.pl.

Mimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego nieraz ciężko znaleźć coś dla siebie w gąszczu wiadomości o godnych zwiedzenia zabytkach oraz planowanych wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o ciekawych miejscach w Małopolsce?

Żeby przybliżyć wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, powstała witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o nieznanych i znanych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak również o pokazach i eventach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Witrynę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce już na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której szybko wyszukają motele, hotele i schroniska młodzieżowe, Centra Informacji Turystycznej oraz zabytki i muzea położone w miastach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o wypożyczalniach pojazdów i parkingach. Z kolei dla tych, którzy z najrozmaitszych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. trasy rowerowe, czar miejscowego folkloru oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Proste rozmówki i rejestr ambasad – istotne informacje dla turystów z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych tatrzańskich miejscowości. Newsy znajdujące się na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale również w m.in w języku rosyjskim, słowackim oraz niemieckim, francuskim. Niesłychanie przydatna dla cudzoziemców może być również sekcja Rozmówki, w której poznają ważne wyrażenia i powiedzenia, które pomogą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wczasów w Polsce. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu indeks konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na terenie Małopolski.

Dane firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Powiązane wpisy