Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Nieznane miejsca w Małopolsce. Więcej informacji na visitmalopolska.pl.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, stąd często z trudem można znaleźć coś dla siebie w gąszczu informacji o godnych zobaczenia zabytkach i najnowszych imprezach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Gdzie szukać kompleksowych informacji o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

Żeby przybliżyć wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak też o ekspozycjach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Strona prowadzona w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Turyści planujący przyjazd do Małopolski już na stronie głównej zauważą mapę, na której w mgnieniu oka odszukają Centra Informacji Turystycznej, muzea i zabytki, a także hotele, motele i kempingi położone w miastach województwa. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Co ciekawe, dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi zamek na Wawelu, atrakcje narciarskie oraz piękno parków krajobrazowych i narodowych.

Rejestr ambasad i proste rozmówki – ważne informacje dla turystów z zagranicy

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również turystach z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy inne tatrzańskie miejscowości. Ciekawostki dodawane na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale także w między innymi w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz rosyjskim. Zagraniczni turyści znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego. Niezmiernie przydatna dla cudzoziemców może być również sekcja Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze wyrażenia i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wizyty naszym kraju.

Dane firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Powiązane wpisy