O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

Zamów deskę panelową na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich montaż zajmuje dosłownie parę godzin, a wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług fachowców. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej układać na niezbyt wilgotnym gruncie – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Powinieneś pamiętać także o oddzieleniu paneli od podłogi – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli kupionych tego samego dnia – najlepiej zrobisz, odstawiając je na kilka dni, aż dobrze wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – najlepiej robić to startując z kąta pomieszczenia. Bezpośrednio rozpakowaniu, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż potem możesz mieć problemy z ich zwrotem. Pamiętaj o temperaturze podłogi, która musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – tak, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Wyprodukowane z drewna lub surowców pochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany ciepła w domu. Musisz więc zapewnić im szczeliny przyścienne o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, kiedy zamontujesz również listwy podłogowe.

Dane firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy