Badania psychologiczne kierowców – dla kierowców zawodowych i nie tylko

Na http://bit.ly/2qLHeSA sprawdzisz, jak zamówić badania kierowców Bielsko Biała.

Na sytuację na drogach w szczególnej mierze wpływają kwalifikacje obsługujących poruszające się po nich samochody. Szczególnie istotne okazuje się to dla kierowców zawodowych – między innymi taksówkarzy czy kierowców ciężarówek oraz busów. W ich przypadku istotne są zarówno umiejętności, jak i predyspozycje psychologiczne. Z tego powodu kierowcy z takich profesji zgodnie z prawem muszą w odpowiednim terminie przechodzić badania psychologiczne kierowców. Warto zatem powiedzieć na ten temat kilka zdań. W jakich odstępach powinny być przeprowadzane? Na czym opierają się tego typu badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak należy się do nich przygotować?

ABC badań psychologicznych kierowców

Badania kierowców powinny być wykonywane co 5 lat. Ta reguła nie obowiązuje z kolei specjalistów, którzy skończyli pięćdziesiąt lat – powinni bowiem przeprowadzać je co 30 miesięcy. Badania psychotechniczne kierowców wykonywane są przez psychologa w wyspecjalizowanej poradni, który w pierwszej kolejności wykonuje badania charakterologiczne. Przybierają one postać konwersacji z badanym, w czasie której odpowiada on na zadania dotyczące zachowań w ekstremalnych sytuacjach. Kolejna faza badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, zaś następnie wykonywane są testy na specjalnych maszynach, podczas których badana jest postrzeganie prędkości, zdolność szybkiego reagowania podzielność uwagi i dostrzeganie w ciemności.

Jak zwiększyć szansę podczas badaniach psychologicznych kierowców?

Po ich przeprowadzeniu kierowca jest zapraszany na wizytę ze specjalistą, który w jej trakcie powiadamia go, czy zaliczył badanie. Co istotne, musimy pamiętać, iż nie dla wszystkich ich efekty okażą się pomyślne. Szanse na pomyślne zakończenie badań psychologicznych kierowców można na szczęście trochę zwiększyć. Jak? W internecie dostępne są liczne opisy działania maszyn, na jakich są wykonywane badania psychotechniczne – to doskonałe rozwiązanie, by zawczasu sprawdzić, jak one działają.

Dane firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy