Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach jest często źródłem sporych kłopotów. Drobne podmioty rzadko są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, zaś ich właściciele często nie potrafią odpowiednio zarządzać finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, że poziom współpracy okaże się zadowalający?

Nie musisz przyjmować do pracy księgowego – korzystaj z porad biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego warto postawić głównie z uwagi na dobro finansów. Kiedy zostawimy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom, otrzymamy gwarancję, że ewentualne kontrole US nie skończą się wystawieniem grzywien. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to też oszczędność czasu oraz pieniędzy – nie trzeba zajmować się finansami samemu, ani przyjmować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy także wspomnieć o komforcie, jaki wiąże się z taką współpracą. Obecnie nie ma już potrzeby codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, gdyż wiele kwestii można uzgodnić z księgowym komunikując się przez e-mail.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie warto kierować się jedynie kosztami obsługi – dziwnie niskie ceny usług często oznaczają ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci posiadają wymagane certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Dane firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy