Tutaj otrzymasz szczegółowe wiadomości dotyczące mikropigmentacji blizn.
Zbliznowacenia, które powstały na skórze w wyniku rozmaitych przyczyn, wielu osobom przeszkadzają bądź wprowadzają je w kompleksy. Ukrycie blizn na obszarach skóry gdzie brak włosów jest trudne, lecz na brodzie i głowie pomóc w tym może zabieg mikropigmentacji.
Mikropigmentacja medyczna zakamufluje blizny po poparzeniach i po nieprawidłowo przeprowadzonych przeszczepach włosów
Skóra cechuje się ogromnymi zdolnościami regeneracji i zwykle potrafi odbudować się także po głębokim urazie. Jednakże jej odbudowa sporadycznie jest kompletna. Po przecięciu skóry w miejscu urazu formuje się zbliznowacenie, które bardzo często nie zanika do końca życia. Im poważniejszy uraz, tym wiesza szansa, że miejsce to zawsze już będzie zauważalnie wyróżniać się na tle otaczającej skóry. Blizny powstają na skutek poparzeń, obrażeń mechanicznych czy rozmaitych chorób, a czasem wręcz są konsekwencją nieprawidłowego lub rezygnacji z podjęcia leczenia skaleczonych fragmentów skóry. Blizny mogą tworzyć zwłóknienia zauważalne w dotyku, ale mogą być też wyłącznie odbarwieniem na skórze. Jeżeli na skutek urazu uszkodzone zostaną mieszki włosowe, na tym obszarze nie będą rosnąć w przyszłości nowe włosy, co w przypadku szram na głowie czy na brodzie może przyprawić mężczyzn o kompleksy na tym punkcie. W takich sytuacjach można jednak zdecydować się na mikropigmentację medyczną blizn. Tym sposobem możliwe jest zatuszowanie blizn na głowie, w obrębie brody czy w linii brwi, które powstały w wyniku uszkodzeń mechanicznych, poparzeń, a nawet po nieudanych przeszczepach włosów metodą STRIP czy FUE.
Mikropigmentacja medyczna blizn – czy rezultaty są nieodwracalne?
Do zabiegu mikropigmentacji medycznej można zgłosić się tylko jeśli blizna jest wygojona. Zwykle do ukrycia blizny starczy pojedynczy zabieg, lecz zdarzają się też blizny wymagające dwóch-trzech zabiegów u linergisty (tak nazywa się osoba przeprowadzająca mikropigmentację). Należy podkreślić, że zabieg nie odtwarza włosów, ale przez punktowe umieszczanie barwnika w górnych warstwach skóry sprawia, iż blizna staje się praktycznie kompletnie niezauważalna. Jest to możliwe z tego względu, że linergista za każdym razem dokładnie dobiera kolor barwnika do naturalnego koloru włosów osoby poddającej się zabiegowi. W zależności od powierzchni skóry objętej zabiegiem, jedna sesja mikropigmentacji blizny trwa od jednej do nawet pięciu godzin. Pigment z biegiem czasu traci swą intensywność aż w końcu zanika, więc aby odświeżyć pierwotny efekt nieodzowne są systematyczne zabiegi w kilkuletnich odstępach.
Dane firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków
Mob.: +48 516 481 888
E-mail:
[email protected]