Catering świąteczny dla firm i nie tylko – jakie dania można zamówić?

Dalsze informacje o cateringu świątecznym w Krakowie - zajrzyj tutaj.

Święta Bożego Narodzenia to okres, który spędza się głównie wraz z rodziną, lecz spotkania świąteczne odbywają się także w firmach. Nierzadko kadra firmy aranżuje je sama, osobiście przyrządzając bożonarodzeniowe potrawy, jednakże w większych przedsiębiorstwach ten sposób działania raczej sprawdza. Aby zatem pomóc sobie podczas przygotowania firmowych spotkań bożonarodzeniowych, dużych, jak i tych w wąskim gronie, zalecamy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Żurek, dania rybne, uszka z grzybami i kapustą – o cateringu świątecznym

Bez wątpienia na wigilijnym stole musi zostać postawionych jak najwięcej standardowych świątecznych dań. To głównie ryby, np. chrupki filet z pstrąga lub karpia oraz zupy – z całą pewnością barszcz czerwony i żurek, a opcjonalnie również zupa rybna. Na stole nie może zabraknąć też krokietów z kapustą i grzybami, które najczęściej serwowane są wraz z wspomnianym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez chłodnych zakąsek, np. bez sałatki warzywnej czy śledzia z borowikami. Trzeba również zatroszczyć się o słodki specjał na koniec spotkania. Na stół świąteczny rekomendujemy makowiec, kutię z miodem albo lekki sernik.

O czym pamiętać zamawiając catering świąteczny?

Za organizację świątecznego obiadu w firmie powinno się zabrać się z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Trzeba wyznaczyć dzień wydarzenia oraz dostosować go do planów urlopów pracowników. Umożliwia to ścisłe obliczenie prognozowanej liczby uczestników imprezy, a tym samym ułatwi zamówienie trafną liczbę porcji. Dobrze jest porozmawiać z pracownikami o menu i wespół dobrać te dania z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy uwielbiają. Ważne jest także to, żeby mieć wiedzę czy ktokolwiek z pracowników cierpi na uczulenie, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w ciastach, czy też są w załodze firmy osoby, które nie spożywają ryb oraz mięsa. Dla tych pracowników należy zamówić dania odpowiadające ich diecie. Firmy cateringowe oferujące potrawy świąteczne przyjmują zamówienia przez większość grudnia, jednakże nie warto zabierać się do w ostatniej chwili.

Dane firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy