Coaching kariery – nie tylko dla osób rozpoczynających drogę zawodową

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą coachingu kariery? Nie zwlekaj! Skieruj się na janklusak.pl/oferta/zarzadzanie-kariera/.

Specjalistyczne doradztwo zawodowe umożliwia ujawnienie Twoich mocnych stron oraz zagospodarowanie skrytego potencjału. Dlaczego warto rozwijać swoje kompetencje zawodowe? Jak pomaga coaching kariery?

Coaching kariery – wieloaspektowe przygotowanie do procesu rekrutacji

Coaching kariery przeprowadzony z kompetentnym doradcą zawodowym służy nie tylko osobom, które zaledwie rozpoczęły swoją karierę, ale także wieloletnim pracownikom, którzy lękają się zmian na rynku pracy, chcą przetrwać restrukturyzację w firmie lub przygotowują się do przejścia do nowej pracy. Doświadczony coach kariery wspiera na licznych płaszczyznach – objaśnia jak przyszykować się do rozmowy kwalifikacyjnej, by pozytywnie przejść rekrutację, a także jak kształtować tzw. umiejętności „miękkie” i inne kompetencje, które są przydatne w pracy. Coach kariery zajmuje się także pomocą w odpowiednim opracowaniu dokumentów, na przykład Curriculum Vitae, portfolio projektów bądź listu motywacyjnego, tak, żeby przyciągnęły uwagę potencjalnych pracodawców, a przez to podniosły prawdopodobieństwo, że kandydat będzie dopuszczony do rozmowy. Równie ważne jest też szkolenie z autoprezentacji – to jeden z najważniejszych aspektów, na który zwracają uwagę specjaliści działów HR.

Komu zaleca się coaching kariery?

Planujesz zmienić specjalizację, lecz nie jesteś pewny, jaka praca przyniesie Ci porządna pensję i równocześnie satysfakcję? A może pragniesz kierować swoją karierą zawodową tak, żeby ostatecznie odnieść uznanie na rynku pracy? Coaching kariery spowoduje, że poznasz swoje mocne i słabsze strony, zaczniesz posługiwać się skryte w Tobie możliwości i osiągać sukcesy zawodowe. Biegły coach kariery wspomoże też managerów wyższego stopnia tudzież innych doświadczonych specjalistów poszukującym rzetelnych konsultacji. Przed pierwszym spotkaniem dochodzi do wyznaczenia potrzeb doradczych – to wtedy ustala się, czego oczekuje uczestnik, jakiego wsparcia potrzebuje i jaka liczba spotkań z doradcą zawodowym pozwoli dojść do zamierzonego celu.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy