Finger food catering – co to jest i kiedy warto go zamówić?

Przekąski cateringowe - na tej stronie przeczytasz o aktualnej ofercie.

Przygotowanie nawet ogromnej imprezy nie jest trudnością, jeśli posiadamy wiele wolnego czasu na zakupy potrzebnych produktów i napojów oraz następnie własnoręczne przygotowanie z nich smacznych przysmaków dla uczestników uroczystości. Wprawdzie nie każdy ma taką swobodę, lecz nie oznacza to też, że trzeba zaniechać świętowania ważnego jubileuszu. W takim przypadku zalecamy skorzystać z oferty cateringu kanapkowego.

Czym wyróżnia się finger food catering?

Catering kanapkowy, nazywany także finger food cateringiem, to oferta kierowana głównie do klientów biznesowych, lecz decydują się na nią dość często również różnorodne instytucje oraz osoby prywatne szykujące prestiżowe bankiety. Polega ona na zaopatrzenie imprezy w potrawy w wariancie finger food, to znaczy nieduże przekąski, które da się zjeść na stojąco i nie używając widelca. Przy klasycznym cateringu finger food nie trzeba używać talerzyka – to zakąska na “raz”. Finger food to najczęściej kanapki, tartoletki warzywne oraz owocowe lub koreczki. Ten model cateringu doskonale zdaje egzamin na eventach, podczas których organizatorom zależy na bliskiej interakcji uczestników. Pozwala on na uczestniczenie w nieskrępowanych rozmowach, a przy tym nie ogranicza interakcji wyłącznie do gości siedzących przy jednym stoliku.

Atuty cateringu finger food?

Zamówienie organizacji cateringu finger food podmiotowi zewnętrznemu ma mnóstwo zalet, które docenią zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Po pierwsze, dzięki niemu pozbywamy się problemu z ułożeniem stolików oraz stresu z planowaniem usadzenia gości bankietu. Dania oraz schłodzone i ciepłe napoje ułożone są na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy chce. Jest to niesłychanie przydatne zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, gdzie użycie optymalnej liczby stolików byłoby kłopotliwe. Taki catering momentalnie sprawia także, że impreza ma mniej oficjalny, bardziej wyluzowany nastrój. Warto zaakcentować, iż menu z małych przekąsek jest z reguły tańsze niż eleganckie obiady, a jednocześnie daje większą możliwość dopasowania ich do gustów żywieniowych uczestników bankietu. Co najważniejsze, catering finger food nie wymaga dostępu do kuchni, a to nierzadko bywało główną komplikacją przy planowaniu wydarzeń firmowych.

Dane firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy