Jak zorganizować przyjęcie komunijne?

Komunia Kraków - dowiedz się więcej o ofercie na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka równie wyczekiwanym wydarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, jako że to zwykle pierwsza rzeczywiście wielka biesiada rodzinna, na której dziecko wie, że wszystko skupione jest jedynie na nim. W związku z tym rodzice robią wszystko, żeby ten dzień utrwalił się na lata w jego pamięci.

Lokal na komunię – wynajmij jak tylko zostanie ustalony termin wydarzenia

Już przed wysyłką zaproszeń na komunię rodzice muszą wybrać czy podejmą krewnych w swoim mieszkaniu czy niezbędne będzie zamówienie sali. Podejmowanie gości w domu jest zazwyczaj opcją wtedy, gdy urządzamy uroczysty obiad tylko dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, lecz to już rzadkość. Obiady komunijne przekształciły się w ostatnich dziesięcioleciach w duże wydarzenia rodzinne, na które sprasza się nawet do kilkudziesięciu gości, wskutek czego często urządzane są w domach weselnych albo restauracjach. Jeśli pragniemy zarezerwować najlepszy lokal, zalecamy rozpocząć poszukiwania sali, zaraz po tym jak będzie ogłoszona data komunii. W sezonie komunijnym sporym problemem może stać się również zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, toteż radzimy wybrać taki lokal na organizację obiadu, który współpracuje na stałe z profesjonalną firmą cateringową, specjalizującą się w opracowaniu dań na komunię. Kluczowe jest również to, żeby sala na komunię zlokalizowana była tak, aby dojazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był błyskawiczny oraz wygodny.

Organizacja komunii – a może komunijna sesja zdjęciowa w ogrodzie?

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak odbywający się później obiad dla rodziny i przyjaciół. Obyczajem są też stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala komunijna powinna zatem oferować cudowne, schludne pomieszczenia. Innym atutem będzie dostęp do ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Opcja wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich duża grupa, polecamy wziąć pod uwagę skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci rozmaitymi grami.
Oczywiście, zaproszeni na przyjęcie komunijne przywiozą upominki dla dziecka. Rodzice najczęściej zostawiają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednak w zaproszeniu można poinformować, że nie zgadzamy się na pewne typy podarunków, np. quada bądź zabawkowe pistolety.

Dane firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy