Masz nieszczelne okna? Skorzystaj z usług specjalistów

Uszczelnianie okien drewnianych - usługa na miarę Twoich potrzeb.

Na samopoczucie lokatorów ma ogromny wpływ stan techniczny okien. Okna chronią dom przed chłodem i wilgocią, a także separują go od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się wykonać przynajmniej raz w roku. Nie warto tego zaniedbywać, bo po tym czasie potencjalne mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można rozpoznać po oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, utrata energii.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych materiałów, polega w głównej mierze na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego umieszczona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, a także wilgocią mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale także i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy