Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Druk 3D - na tej stronie przeczytasz o korzystnej ofercie.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest adresowana głównie do osób zatrudnionych w działach technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, inżynierów, konstruktorów, a także przedstawicieli innych gałęzi przemysłu. Każda osoba albo firma, która potrzebuje modelu koncepcyjnego lub prototypu wykonanego przy pomocy technologii PolyJet, FDM, DMLS, i SLA, SLS, może skorzystać z tej usługi zakładając, że nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Wydruki 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy też usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wyszczególnionymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie firmy znajduje się też strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały opracowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Druk 3D metodą SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania prototypów. Ta technologia – nazywana również stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest usługa druku 3D metodą SLA? Do osób lub podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To metoda, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych konturów, bardzo wąskich ścianek, wygładzonej powierzchni oraz detali.

FDM – drukowanie 3D modeli koncepcyjnych oraz prototypów

Najpopularniejszą technologią drukowania 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi bardzo dobry stosunek jakości do kosztów, jak również opcja użycia filamentów w szerokiej palecie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM model pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej technologii druku korzystają firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Drukowanie 3D w technologii SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Także tutaj dodawane są następne powłoki tworzywa – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze atuty tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje dokładność kształtu oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

Dane firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy