Regulacja okien – w jakich przypadkach należy ją wykonać?

Regulacja okien Warszawa

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka powinna być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się problemy z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim i zimowym – aby dobrze ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to ważne!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić optymalną szczelność okna, jakkolwiek też zapobiega wypaczeniom i defektom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a wnikliwie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, jaka oddziałuje na szczelność okna, a więc na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, by okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje komplikacje z zamykaniem okna lub też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je usunąć.

Jak w wielu przypadkach powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeżeli jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, warto oprócz tego wezwać zawodowców od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy