Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Odwiedź wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/, jeśli szukasz specjalisty, który rozwiąże problem z malware WP.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak modnym CMS-em, iż liczbę sklepów i witryninternetowych tworzonych z jego zastosowaniem liczy się w tej chwili w setkach milionów. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony wykonane na WordPressie bywają częstym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zawirusowania strony malware, niezbędne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Informacje na stronieinternetowej zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Strona rozsyła wiadomości-śmieci? Na stronie znalazłeś linki do nieznanych Ci portali? A może nie możesz się zalogować? To zaledwie parę z częstych przykładów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takim przypadku wymagane jest natychmiastowa reakcja w celu znalezienia powodu infekcji, a następnie przywrócenia strony internetowej do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach cyberprzestępców najlepiej zlecić specom od tego typu zadań, ponieważ usuwanie wirusów z WordPressa często przekracza kwalifikacje osób, które codziennie parają się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów www na tym CMS-ie.

Usuwanie malware ze strony internetowej – szczegółowy przegląd baz danych i plików strony

Eksperci podejmujący się usuwania wirusów ze stron tworzonych na WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych prowadzą szczegółowe sprawdzenie plików i baz danych strony. Badają pliki htaccess i wp-config, a także kod wykorzystanych na stronie wtyczek oraz szablonów. W czasie naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, zmniejszające ryzyko następnych ataków. Jeżeli długookresowe zainfekowanie przyczyniło się do włączenia strony do listy zagrożeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci mogą podjąć także konieczne działania w celu wykreślenia jej z takich katalogów. Odwrócenie wszelkich następstw zawirusowania nie jest gwarancją, iż taka sytuacja nie powtórzy się za jakiś czas, stąd ważne jest okresowe uaktualnianie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy